روشهای لیفتینگ صورت

روشهای لیفتینگ صورت و لیفت گردن برای بهترین راه های جوانسازی صورت با تکنیک های جراحی در حال تکامل است، و اکنون انواع مختلفی از روش های لیفت صورت و لیفت گردن وجود دارد. برای کمک به درک انواع لیفت صورت و لیفت گردن، در این مطلب لیستی جامع از انواع روش های لیفت صورت آورده شده است.

این روش‌ها می‌توانند به بهبود ظاهر صورت، از بین بردن برخی از علائم پیری و اصلاح سایر عیوب صورت کمک کنند. دکتر  حسینی نژاد جراح پلاستیک یکی از برترین جراحان زیبایی لیفت صورت در اهواز است و در ایجاد هارمونی صورت و بازگرداندن ظاهری طبیعی و جوان به صورت شما متخصص است.

چرا جوانسازی صورت اینقدر محبوب است؟

اولین چیزی که در ظاهز مردم متوجه می شوید چیست؟ احتمالاً چهره آنهاست. چهره اولین برداشت شماست و بینشی از شخصیت شما ارائه می دهد. این نشان می دهد که چقدر خوشحال یا غمگین هستید و همچنین ایده ای در مورد سن شما می دهد. به همین دلیل است که با بالا رفتن سن اعمال زیبایی صورت و گردن بسیار مورد تقاضا هستند.

فقط چند دهه پیش، لیفت صورت برای اکثر مردم یک چیز واقعی نبود. و فقط برای افراد مشهور  در نظر گرفته می شدند. از آن زمان بسیاری موارد تغییر کرده است و امروزه لیفت صورت یکی از محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی محسوب می شود. هزاران نفر هر ساله تحت عمل جراحی لیفت صورت قرار می‌گیرند تا زمان را معکوس کنند و جوان‌تر به نظر برسند.

در طول دهه گذشته تحقیقات زیادی برای پیشرفت تکنیک ها و فناوری های مورد استفاده برای معکوس کردن علائم پیری صورت انجام شده است. امروزه تعدادی از گزینه های درمانی وجود دارد که جراحان پلاستیک می توانند از آنها برای کمک به بیماران خود برای دستیابی به ظاهری جوان تر در کنار جراحی سنتی لیفت صورت استفاده کنند.

چرا روش های لیفتینگ صورت انواع مختلفی دارد؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که نام روش ها استاندارد نیستند و معنای یک اصطلاح برای جراحان مختلف می تواند معانی بسیار متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال، اصطلاح S-lift می تواند به معنای لیفت فقط پوست برای یک جراح و لیفت SMAS برای جراح دیگر باشد.

به منظور درک انواع مختلف لیفت صورت و روش های لیفت گردن، درک آناتومی اولیه صورت ضروری است. صورت شما دارای پوست، پدهای چربی و عضلات است. لایه عضلانی SMAS که در زیر پوست شما کار می کند اساساً اجزای صورت شما را در جای خود نگه می دارد. هنگامی که SMAS و پوست پوشاننده خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند، شما شروع به نشان دادن علائم پیری می کنید.

انواع روش های لیفت صورت

بر اساس میزان لیفت ، اندازه و محل برش و اینکه کدام قسمت از صورت نیاز به درمان دارد، لیفت صورت را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. بیایید به خلاصه ای از لیست انواع مختلف لیفت صورت نگاه کنیم:

لیفت صورت غیر جراحی یا فیلرهای پوستی تزریقی:

اگر امیدوارید ظاهری شاداب‌تر به‌وجود بیاورید و شلی یا افتادگی قابل توجهی در پوست ندارید، لیفت صورت غیرجراحی (یا «لیفت نرم») می‌تواند به شما کمک کند این یک گزینه غیر تهاجمی، سریع و راحت برای بیمارانی است که به دنبال تغییری کمتر چشمگیر هستند. لیفت غیر جراحی که از هیدروکسی آپاتیت، اسید هیالورونیک یا کلسیم اسید لاکتیک ساخته شده اند، می توانند برای صاف کردن چین و چروک های بدون جراحی، حجیم کردن لب ها و پر کردن نواحی توخالی استفاده شوند.

امروزه برخی از محبوب ترین پرکننده ها عبارتند از Juvederm، Voluma و Sculptra. درمان با پرکننده های پوستی یک راه عالی برای جلوگیری یا به تاخیر انداختن نیاز به جراحی لیفت صورت است.

مهم است که به خاطر داشته باشید که لیفت صورت غیرجراحی نمی تواند به همان سطحی از نتایج متحول کننده دست یابد که لیفت صورت جراحی می تواند. اگر به تغییرات مهم تری علاقه دارید، یا اگر در نهایت به دنبال درمانی هستید که پوست و/یا ماهیچه زیرین را سفت کند، لیفت صورت غیر جراحی به سادگی به اهداف شما نمی رسد.

جوان سازی خط فک :

این روش به ویژه برای احیای ناحیه بین فک و بالای گردن خوب است. چربی اضافی از گردن از طریق لیپوساکشن برداشته می شود تا خط فک تراشیده شود. این چربی جمع‌آوری‌شده را می‌توان به عنوان پرکننده طبیعی، در صورت تمایل، با تزریق مجدد آن به ناحیه گونه و وسط صورت برای افزایش حجم استفاده کرد.

این برای افرادی که کمترین شلی پوست دارند مناسب است زیرا پوست با این روش برداشته نمی شود.

 مینی لیفت صورت:

مینی لیفت یک تکنیک جراحی لیفت صورت است که از برش های کوچک تری نسبت به تکنیک های لیفت صورت سنتی (کامل) استفاده می کند و بنابراین کمتر تهاجمی است. در طول عمل، برش های کوچکی در زیر پوشش خط مو ایجاد می شود. این برش ها به جراح اجازه می دهد تا پوست را سفت کند و بافت اضافی را از بین ببرد. به طور کلی، مینی لیفت در مقایسه با لیفت صورت سنتی نتایج چشمگیری کمتری ارائه می دهد و برای افرادی که علائم اولیه پیری دارند و ممکن است برای لیفت کامل آماده نباشند ایده آل است.

S-Lift :

روش S-Lift گاهی اوقات برای درمان یک سوم پایینی صورت (گردن و غبغب) استفاده می شود. در این روش از یک برش s شکل برای جدا کردن پوست از بافت زیرین استفاده می شود. پوست بالا کشیده می شود و به جراح اجازه می دهد تا ماهیچه ها و بافت ها را سفت کند.

در نهایت برش با بخیه بسته می شود. مانند مینی لیفت، اس لیفت کمتر تهاجمی است و در مقایسه با روش سنتی به زمان بهبودی کوتاه تری نیاز دارد.

لیفت میانی صورت:

لیفت میانی صورت در درمان ناحیه میانی صورت (گونه) بسیار موثر است. در طی این روش، جراح برش‌های کوچکی در خط موی بالای گوش و همچنین داخل دهان ایجاد می‌کند. این برش‌ها به جراح اجازه می‌دهد تا لایه‌های چربی موجود در چک‌ها را روی استخوان‌های گونه قرار دهد و در عین حال پوست آن ناحیه را سفت کند.

لیفت پوستی (فقط پوست):

لیفت صورت پوستی مشکلات ناحیه گردن و پایین صورت را برطرف می کند. در طول عمل، برش هایی در اطراف گوش و در داخل خط مو ایجاد می شود تا به پزشک اجازه دهد پوست را از ماهیچه زیرین جدا کند. جراح پوست اضافی را کوتاه می کند و پوست باقی مانده را قبل از بستن با بخیه تا نقطه برش کشیده می کند.

با توجه به توانایی پوست برای کشش در طول زمان، این تکنیک نسبت به سایر تکنیک‌های لیفت صورت که از اشکال سفت کردن عضلات استفاده می‌کنند، دوام کمتری دارد.

لیفت گیجگاهی یا لیفت ابرو:

لیفت گیجگاهی یا تمپورال بر بهبود ناحیه ابرو تمرکز دارد. برای افرادی که ابروهای کمی افتاده یا پایین‌رفته دارند، این نوع لیفت می‌تواند جایگزینی عالی برای بالا بردن جزئی ناحیه ابرو بدون نیاز به انجام عمل لیفت ابرو باشد که تهاجمی‌تر است و به دوره نقاهت طولانی‌تری نیاز دارد.

این روش شامل برش‌های کوچکی از سوی جراح است (معمولاً در خط رویش مو برای بیماران با پیشانی بالا یا در داخل مو برای بیماران با خطوط موی پایین‌تر) برای بلند کردن پوست در طرفین ابروها.

لیفت صورت عمیق:

یک تکنیک پیشرفته است که در آن SMAS (لایه عضلانی صورت) همراه با چربی و پوست به صورت یک واحد بلند می شوند. کشش عمیق‌تر در زیر عضله به لیفت‌های سطحی عمیق اجازه می‌دهد تا به طور همزمان بیشتر نواحی صورت را مورد بررسی قرار دهند – از جمله وسط صورت، خطوط ماریونت و گردن.

به طور کلی، جراحی شامل پلاتیسماپلاستی ( باسفت کردن و بازسازی ماهیچه پلاتیسما، خطوط چین و چروک گردن را حذف، افتادگی پوست گردن را ترمیم و ظاهر گردن را جوان می کند. )و لیپوساکشن گردن در صورت نیاز  نیز است.

لیفت صورت سنتی:

 لیفت صورت سنتی یا کامل یک روش مناسب برای بیمار به دنبال اصلاح بهینه پیری متوسط تا قابل توجه است. برش ها در اطراف گوش ها و در خط مو و همچنین یک برش کوچک در زیر چانه قرار می گیرند. پوست از ماهیچه های زیرین جدا می شود و اجازه سفت شدن ماهیچه های صورت و گردن را می دهد.

نوارهای عضلانی در جلوی گردن به هم بخیه شده و تقسیم می شوند تا به ایجاد کانتور صاف و خط گردن مشخص کمک کنند. چربی اضافی گردن و غبغب در صورت نیاز برداشته می شود و پوست مجدداً به روش طبیعی پوشانده می شود و پوست اضافی هم از جلو و هم پشت گوش برداشته می شود. بخیه ها در ۶-۷ روز کشیده می شوند و بیماران معمولاً ظرف ۱۰ روز به سر کار باز می گردند. بیماران می توانند ورزش های سبک را ۲ هفته پس از جراحی از سر بگیرند.

*اگر مطمئن نیستید که کدام روش برای شما مناسب است، میتوانید با دکتر حسینی نژاد یک جلسه مشاوره در مورد انتخاب یک تصمیم درست داشته باشد.

کدام روشهای لیفتینگ صورت برای نیازهای شما مناسب تر است؟

فقط یک متخصص در جراحی پلاستیک صورت با تجربه زیاد در انجام لیفت صورت می تواند بهترین تکنیک لیفت را برای شما تعیین کند. به دنبال متخصصی باشید  که خود را ملزم به رعایت استانداردهای حرفه ای دقیق می نماید.

برخی از انواع بکنیک های لیفت صورت ممکن است برای همه مناسب نباشد. مزایای هر نوع می تواند به شما در تصمیم گیری بهترین راه برای دستیابی به نتایج دلخواه کمک کند.

لیفت هایی که در سال ۲۰۲۳ ترند بوده اند:

لیفت صورت UpLyft نوعی «لیفت صورت مینی» است که یک لیفت صورت طبیعی با حداقل تهاجم و پیشرفته است. با استفاده از آرام بخش نرم و یک بی حس کننده موضعی، ماهیچه های ظریف و ریز صورت به آرامی کشیده و تراشیده می شوند تا ظاهری شاداب و جوان ایجاد کنند.اغلب برای زمان بهبودی سریعتر با نتایج قابل مشاهده در بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس انتخاب می شود. لیفت صورت عمیق و لیفت صورت غیرجراحی

برخی از روش های لیفت مانند لیفت صورت سنتی و مینی لیفت هرگز از مد نمی افتادند.

نتیجه گیری

با هر یک از روش های فوق، اغلب اعمال اضافی مانند بلفاروپلاستی (لیفت پلک)، رینوپلاستی (جراحی بینی)، ایمپلنت صورت (کاشت چانه) و انتقال چربی انجام می شود. این موارد می تواند نتایج  دلخواه به دست آمده توسط بیمار را بیشتر کند و به جراح اجازه دهد تا نیازها و اهداف هر فرد را بهتر برآورده کند.

همیشه مهم است که با یک جراح پلاستیک ماهر در مورد اینکه کدام تکنیک با توجه به ویژگی ها و اهداف فردی شما نتیجه مطلوب را به همراه خواهد داشت، مشورت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =