نیم لیفت صورت

نیم لیفت صورت یک لیفت صورت با حداقل تهاجم ایده آل برای بیمارانی است که در دهه ۴۰ و ۵۰ زندگی خود علائم پیری را در اطراف فک و گردن خود مشاهده می کنند، اما هنوز برای لیفت کامل صورت آماده نیستند. این اصلاح پیشرفته از لیفت کامل صورت سنتی برای به حداقل رساندن ظاهر چروک، چین و چروک و افتادگی برای بیمارانی طراحی شده است که مقدار کمی پوست شل و اضافی در اطراف فک و گردن نشان می دهند.

مینی لیفت صورت در اهواز توسط دکتر حسینی نژاد جراح پلاستیک و زیبایی صورت با بهترین نتایج و تخفیف ها ارائه می گردد. شما عزیزان از بخش سوالات متداول نیز می توانید هرگونه سوالی که در این زمینه دارید با ما مطرح نمایید.

نیم لیفت صورت چیست؟

اگر به بهبود ظاهر افتادگی پوست در قسمت تحتانی صورت علاقه دارید، اما امیدوارید که جای زخم را به حداقل برسانید، کبودی را کاهش دهید و به زمان کمتری نیاز داشته باشید، یک مینی لیفت صورت ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. مینی لیفت صورت برای بیمارانی که در ۴۰ سالگی هستند ایده آل است و آنها را نسبت به اکثر بیماران لیفت کامل صورت جوان تر می کند.

نامزدهای خوب معمولاً فقط به کمی سفت کردن صورت نیاز دارند که اغلب در ناحیه فک متمرکز است. با افزایش سن به ۴۰ سالگی، یکی از اولین نشانه های قابل مشاهده پیری شلی بافت اطراف خط فک، گردن و پایین گونه ها است. در حالی که پرکننده‌های پوستی می‌توانند برای بهبود این نگرانی‌ها در گونه‌ها مفید باشند، اما نمی‌توانند نواحی افتادگی پوست را که نیاز به جراحی دارند برطرف کنند.

نیم لیفت صورت این شلی پایین صورت را با جای زخم یا کبودی بسیار کمی سفت می کند. نتیجه طبیعی و ظریف به نظر می رسد و به راحتی می تواند ۵ تا ۱۰ سال بعد تکرار شود تا ظاهری با طراوت حفظ شود. این نوع روش برای افرادی که دارای کمترین افتادگی و شلی بافت در ناحیه تحتانی صورت از گونه  و در امتداد خط فک هستند بهترین کار را دارد.

روش کار

مینی لیفت صورت را می توان تحت بیهوشی عمومی انجام داد. جراح کارهای زیر را انجام می دهد: ابتدا، او یک برش کوچک در جلوی هر گوش ایجاد می کند که به خوبی در انحنای طبیعی گوش پنهان است، سپس پوست و لایه های بافت نرم از لایه عضلانی عمیق تر جدا می شوند و سپس جراح به آرامی پوست و بافت نرم را به سمت گوش به سمت بالا می کشد تا خط فک صاف شود و پوست سفت شود.

پوست شل اضافی برداشته می شود در نهایت، زخم های شما در چندین لایه با استفاده از بخیه های ظریف بسته می شوند تا جای زخم پس از عمل به حداقل برسد. . دکتر حسینی نژاد هر عمل جراحی لیفت صورت را برای هر فرد و نیازهای او سفارشی می کند تا بهترین نتایج را با ظاهر طبیعی ایجاد کند.

مزایای نیم لیفت صورت

در طی یک روش مینی لیفت صورت، جراح پوست قسمت تحتانی صورت را به سمت بالا لیفت می کند و پوست شل اضافی را از بین می برد. بنابراین، این روش می‌تواند به موارد زیر دست یابد:

  • این یک روش کوتاه تر است، بیمار برای مدت زمان کوتاه تری تحت عمل جراحی قرار می گیرد.
  • شامل زخم های جزئی تری است که به خوبی در انحنای طبیعی گوش پنهان می شوند
  • بهبودی نسبت به سایر لیفت صورت (۱ تا ۳ هفته) این شامل تورم و کبودی کمتری در دوران نقاهت است.
  • از شر بافت‌های افتاده در امتداد خط فک خلاص می‌شود
  • پوست شل یک‌سوم پایین صورت را از بین می‌برد
  • گزینه ای قدرتمند و کم تهاجمی برای جوانسازی صورت
  • ایجاد یک خط فک محکم تر و تراشیده تر، و ظاهر گونه‌ای را تا حدی پرتر ایجاد می‌کند (ممکن است نیاز به روش‌های دیگری باشد، مانند به عنوان انتقال چربی یا پرکننده)
  • خطوط و چین و چروک های اطراف بینی و دهان را به حداقل می رساند و ظاهر افتادگی اطراف چانه و گردن را بهبود می بخشد.
  • برای برآورده کردن آناتومی و زیبایی شناسی منحصر به فرد هر بیمار سفارشی شده است.زخم های بزرگ و قابل مشاهده فقط به یک دوره بهبودی یک هفته یا حتی کمتر نیاز دارد.
  • ایده آل برای بیماران در ۴۰ سالگی و اوایل ۵۰ سالگی

بنابراین، بیمارانی که مقدار زیادی پوست شل در گردن دارند، ممکن است از لیفت صورت و گردن سود بیشتری ببرند.

تفاوت بین مینی لیفت و سایر انواع لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت مینی در مقابل لیفت پوست:

بر خلاف لیفت  مینی، لیفت صورت فقط پوست هیچ گونه بافت نرم افتاده ای را بلند نمی کند. درعوض، تنها پوست شل را از قسمت تحتانی صورت از بین می برد. بنابراین، لیفت صورت فقط با پوست نمی‌تواند، مانند لیفت صورت مینی برجستگی ها یا تغییرات فراتر از پوست شل را از بین ببرد

لیفت مینی صورت در مقابل لیفت صورت دم اسبی:

برای لیفت صورت دم اسبی، برش‌ها از طریق خط مو ایجاد می‌شوند و به خوبی در آنجا پنهان می‌شوند. لیفت صورت دم اسبی یک عمل زیبایی است که در آن جراح پلاستیک برش‌های ساده‌ای روی گوش و گردن ایجاد می‌کند که در آن پوست به طور همزمان برای گردن و صورت کشیده می‌شود تا این روش هیچ جای زخم یا اثر واضحی بر جای نگذارد به همین دلیل، در طول لیفت دم اسبی، دکتر نمی تواند به اندازه یک روش مینی لیفت صورت، پوست شل را از بین ببرد. علاوه بر این، لیفت صورت دم اسبی بر روی لیفت پایین صورت تمرکز می کند، همانطور که لیفت صورت کوچک انجام می دهد.

لیفت  مینی در مقابل لیفت صورت MACS:

لیفت صورت MACS یک تکنیک ساده است که صورت را با سه بخیه اصلی لیفت می کند. می تواند منجر به بهبودهایی در ناحیه گردن شود، اما نه به اندازه مینی لیفت

  نیم لیفت در مقابل لیفت صورت SMAS:

لیفت صورت SMAS می تواند بافت عمیق و نرم صورت و گردن را بالا ببرد. با این حال، این منجر به زخم‌های طولانی‌تری می‌شود که پشت گوش گسترش می‌یابد و زمان بهبودی طولانی‌تری دارد. زمان ریکاوری از SMAS می تواند تا ۲-۶ هفته طول بکشد، در حالی که ریکاوری مینی لیفت صورت معمولاً تنها ۱-۳ هفته طول می کشد.

لیفت صورت مینی در مقابل لیفت صورت عمیق: تفاوت بین این دو نوع این است که لیفت صورت عمیق می تواند صورت را به صورت عمودی بلند کرده و مقداری حجم از دست رفته را بازگرداند. این روش تهاجمی‌تر و جامع‌تر از مینی لیفت صورت است، بنابراین برای بیمارانی که فقط حداقل تغییرات در قسمت پایین صورت و گردن دارند، مناسب نیست. مینی لیفت صورت برای این بیماران گزینه بهتری خواهد بود

چه افرادی برای مینی لیفت مناسب اند؟

اگرچه محدودیت سنی برای مینی لیفت صورت وجود ندارد، این روش برای بیماران جوان‌تری که فقط پوست شل کمی دارند و چروک های کوچکی دارند مناسب‌تر است. همچنین محدود به زنان نیست – مردان می توانند اثرات اولیه زمان را با یک لیفت صورت کوچک معکوس کنند.

می توانید سعی کنید در آینه نگاه کنید و بافت های صورت خود را با دستان خود به سمت بالا ببرید. اگر این ظاهر شما را خوشایند می کند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که یک لیفت صورت کوچک انجام دهید. شما یک کاندید ایده آل برای لیفت صورت کوچک هستید اگر:

با کمترین افتادگی پوست در یک سوم پایین صورت خود مواجه هستید و هیچ شرایط خاص پزشکی ندارید که مانع شما شود.از بیهوشی در طول مدت عمل ترس ندارید، یک فرد غیر سیگاری هستید یا حداقل چهار هفته قبل از جراحی مینی لیفت صورت خود را ترک کرده اید.

در طول جلسه مشاوره، دکتر حسینی نژاد در مورد مواردی که قبل و بعد از عمل لازم است بدانید شما را آگاه می سازد.

چگونه خود را برای نیم لیفت صورت آماده کنید؟

در اینجا برخی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید تا خود را برای یک عمل مینی لیفت صورت انجام دهید آورده شده است:

پوست خود را هیدراته نگه دارید:

نوشیدن مقدار زیادی آب در هفته‌های قبل از مینی لیفت صورت، سموم را از بدن دفع می‌کند، پوست شما را هیدراته نگه می‌دارد و به شما کمک می‌کند تا بهبودی خود را بعد از عمل تسریع بخشید.

 ضدآفتاب:

هر روز قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب روی صورت خود استفاده کنید. این به جلوگیری از آسیب بیشتر پوست به صورت شما کمک می کند

سیگار را ترک کنید:

سیگار به کلاژن پوست شما آسیب می رساند و جریان خون را محدود می کند. حداقل چهار هفته قبل از مینی لیفت صورت خود را ترک کنید تا از مشکلات ترمیم زخم و سایر عوارض بعد از عمل خودداری کنید

داروهای خود را تنظیم کنید:

داروهایی مانند داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های گیاهی می توانند در بیهوشی شما اختلال ایجاد کنند یا باعث خونریزی و کبودی زیاد شوند.

با دکتر خود مشورت کنید که چه زمانی باید مصرف مکمل های گیاهی، ویتامین های خاص و سایر داروهای OTC را قبل از جراحی مینی لیفت صورت خود متوقف کنید.

چه مدت طول می کشد تا بهبودی مینی فیس لیفت صورت بگیرد؟

پس از مینی لیفت صورت، می توانید انتظار کمی کبودی و تورم در صورت داشته باشید. بهبودی از مینی لیفت صورت نسبتاً کوتاه است – ۱ تا ۳ هفته طول می کشد تا پس از مینی لیفت بهبود یابد. قبل از عمل خود، مدتی را از کار و سایر مسئولیت ها برای استراحت تعیین کنید.

برنامه ریزی کنید که حداقل یک هفته بعد از مینی لیفت صورت خود استراحت کنید بدون اینکه انرژی زیادی صرف کنید یا فشار خون خود را بالا ببرید. در طول هفته اول، سعی کنید به بدن خود اجازه دهید بیشتر انرژی شما را برای درمان استفاده کند. برای کاهش تورم صورت و تسریع بهبودی به مدت ۳ هفته از ورزش خودداری کنید.

عوارض بالقوه نیم لیفت صورت

مینی لیفت  خطرات و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های لیفت صورت دارد زیرا این روش کوتاه تر و کم تهاجمی است. با این حال، مانند هر جراحی دیگری، مینی لیفت صورت ممکن است عوارضی ایجاد کند، مانند

عفونت زخم هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست) سروما (جمع شدن مایع در زیر پوست) نکروز پوست (رنگ پوست در امتداد خط برش بسیار تیره‌تر یا حتی سیاه می‌شود که می‌تواند منجر به جای زخم اضافی شود)

جراح پلاستیک تجربه و تخصص می تواند خطر هر گونه عارضه احتمالی را پس از عمل مینی لیفت صورت کاهش دهد.

آیا می توانید مینی لیفت صورت را با روش های دیگر ترکیب کنید؟

مینی فیس لیفت را می توان با سایر روش های زیبایی ترکیب کرد تا نتایج بیشتری به شما بدهد. این موارد عبارتند از:

انتقال چربی صورت یا بزرگ‌کردن گونه برای افزایش حجم صورت، لیفت ابرو یا لیفت پیشانی، بلفاروپلاستی بالا یا پایین (جراحی پلک)

دکتر حسینی نژاد می‌تواند لیفت صورت شما را با روش‌های تکمیلی ترکیب کند تا نواحی دیگر صورت شما را جوان کند. نتایج چشمگیرتری به شما بدهد.

نتایج یک نیم لیفت صورت چقدر ماندگار است؟

مینی فیس لیفت نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد که می تواند تا ۱۰ سال دوام داشته باشد. اگرچه مینی لیفت علائم پیری در صورت را معکوس می کند، اما تاثیری بر روند طبیعی پیری شما ندارد.

بعد از عمل، صورت و پوست شما به پیری ادامه می‌دهد که کاملا طبیعی است. بنابراین، ممکن است حدود ۱۰ سال پس از مینی لیفت صورت خود به جراحی دیگری یا لیفت صورت دیگری نیاز داشته باشید.

مینی لیفت صورت چقدر دردناک است؟

نیم لیفت  نسبت به سایر روش های لیفت صورت کمتر دردناک است زیرا کمتر تهاجمی است. دوره نقاهت کوتاه‌تر، بهبود سریع‌تر و میزان تورم و کبودی بعد از عمل کمتر است.

  مقایسه فول فیس لیفت و مینی فیس لیفت

 

ویژگی فول فیس‌لیفت مینی فیس‌لیفت
نام‌های دیگر فیس‌لیفت سنتی، فیس‌لیفت پایین، ریدوکتومی لیفت آخر هفته، لیفت مینی
میزان تهاجم بالا پایین تا متوسط
بیهوشی بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی با تسکین بیهوشی موضعی با یا بدون تسکین
زمان عمل ۳-۴ ساعت ۶۰ – ۹۰ دقیقه
علائم مورد توجه پیری متوسط تا شدید پیری کم
مدت اثر ۱۰-۱۵ سال ۲-۶ سال
زمان بازیابی ۲-۳ هفته ۱ هفته

 

خلاصه

۹۲ درصد از بیمارانی که یک روش مینی لیفت صورت را انجام داده بودند، آن را با “ارزش آن” بررسی کردند و از نتایج ارائه شده راضی بودند. به خاطر داشته باشید که لیفت صورت کوچک برای همه مناسب نیست. این برای افرادی ایده آل است که دارای حداقل میزان افتادگی و شلی پوست در یک سوم پایینی صورت هستند. افرادی که علائم پیری گسترده‌تر یا پیشرفته‌تری در صورت دارند، ممکن است از نیم لیفت صورت سود زیادی نبرند.

بنابراین، اینکه آیا مینی لیفت صورت برای شما بهترین روش است یا خیر، به محل و میزان افتادگی پوست صورت شما بستگی دارد. مطمئن شوید که با یک جراح پلاستیک معتبر و متخصص مشورت کنید که می تواند به شما توصیه کند که بهترین و طبیعی ترین پیشرفت ها را به شما ارائه دهد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را از روش لیفت صورت خود ببرید:

وقت خود را صرف تحقیق در مورد جراح پلاستیک خود کنید. آموزش، اعتبار، حوزه تخصص و سالها تجربه را بررسی کنید.

همچنین می‌توانید برای اطمینان خاطر، بررسی‌های مینی لیفت صورت بیمارشان را بررسی کنید. مطمئن شوید که جراح شما بسته کاملی را ارائه می‌کند، از جمله حمایتی که در طول بهبودی خود به آن نیاز دارید، امکاناتی را که جراح شما در آن عمل می‌کند بررسی کنید تا مطمئن شوید که از استریلیزاسیون و اقدامات بهداشتی مناسب پیروی می‌کند. در مورد نگرانی ها و اهداف زیبایی خود به وضوح با جراح خود ارتباط برقرار کنید.

دکتر حسینی نژاد در اهواز  با ارائه خدمات منتوع در زمینه زیبایی و ترمیمی روش مینی لیفت صورت شما را بر اساس هدف زیبایی فردی هر شخص تنظیم می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =